2020-2021 Sezonu BAL Grupları Belirlendi

2020-2021 Sezonu BAL Grupları Belirlendi

2020-2021 Sezonu BAL Grupları Belirlendi

2020-2021 sezonu Bölgesel Amatör Lig grupları açıklandı.

Covid-19 salgınının devam ettiği dikkate alınarak 4 ve daha fazla takımla temsil edilen illerin aynı gruplarda, 1, 2 ve 3'er takımla temsil edilen illerin de, birbirine yakın illerle eşleştirilmesi esasına göre yapılan gruplandırma ile BAL'a katılan 266 takım, 9 ayrı bölgede, 4 takımlı 12, 5 takımlı 22 ve 6 takımlı 18 grupta olmak üzere toplam 52 grupta müsabakalarını oynayacak.

Edirne'yi BAL'da Uzunköprüspor ve Tuncaspor olmak üzere 2 takım temsil edecek.

4 takımlı gruplar üç devreli lig usulüne göre, 5 ve 6 takımlı gruplar çift devreli lig usulüne göre oynanacak. Her grubun birincisi olan takım bölge birinciliği müsabakalarına katılmaya hak kazanırken, grupta en altta yer alan takım kendi ilinin yerel ligine dönüş yapacak.

Bölge birinciliğine katılma hakkı kazanan 52 takım, 5 takımlı 2 ve 6 takımlı 7 grup olmak üzere toplam 9 tarafsız grup merkezinde bölge birinciliği müsabakalarını oynayacaklar. 9 bölge birincisi TFF 3. Lig'e çıkma hakkı kazanacak.

2020-2021 Sezonunda Bölgesel Amatör Lig'e 7 ve daha fazla takımla katılan illerin hangi grupta yer alacaklarının kuraları ve tüm grupların fikstür çekimi 26 Mart 2021 Cuma günü saat 15.00'te İstanbul'da TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde kulüp temsilcilerinin katılımı olmadan yapılacak olup, TFF'nin youtube kanalından canlı yayınlanacak.

 

2020-2021 SEZONU
BÖLGESEL AMATÖR LİG GRUPLANDIRMASI
1.
BÖLGE
1.GRUP   2.GRUP   3.GRUP   4.GRUP   5.GRUP    
İSTANBUL   İSTANBUL   İSTANBUL   İSTANBUL   İSTANBUL    
İSTANBUL   İSTANBUL   İSTANBUL   İSTANBUL   İSTANBUL    
İSTANBUL   İSTANBUL   İSTANBUL   İSTANBUL   İSTANBUL    
İSTANBUL   İSTANBUL   İSTANBUL   İSTANBUL   İSTANBUL    
İSTANBUL   İSTANBUL   İSTANBUL   İSTANBUL   İSTANBUL    
            İSTANBUL   İSTANBUL    
5   5   5   6   6    
                       
2.
BÖLGE
1.GRUP   2.GRUP   3.GRUP   4.GRUP   5.GRUP   6.GRUP
BURSA   BURSA   KOCAELİ   SAKARYA   SAKARYA   KIRKLARELİ
BURSA   BURSA   KOCAELİ   SAKARYA   SAKARYA   KIRKLARELİ
BURSA   BURSA   KOCAELİ   SAKARYA   YALOVA   KIRKLARELİ
BURSA   KOCAELİ   KOCAELİ   SAKARYA   YALOVA   TEKİRDAĞ
BURSA   KOCAELİ   KOCAELİ   SAKARYA       TEKİRDAĞ
BURSA   KOCAELİ   KOCAELİ           TEKİRDAĞ
6   6   6   5   4   6
                       
3.
BÖLGE
1.GRUP   2.GRUP   3.GRUP   4.GRUP   5.GRUP   6.GRUP
BALIKESİR   Ç.KALE   İZMİR   İZMİR   MANİSA   AYDIN
BALIKESİR   Ç.KALE   İZMİR   İZMİR   MANİSA   AYDIN
BALIKESİR   Ç.KALE   İZMİR   İZMİR   MANİSA   AYDIN
BALIKESİR   EDİRNE   İZMİR   İZMİR   MANİSA   AYDIN
BALIKESİR   EDİRNE   İZMİR   İZMİR   MANİSA   AYDIN
        İZMİR           AYDIN
5   5   6   5   5   6
                       
4.
BÖLGE
1.GRUP   2.GRUP   3.GRUP   4.GRUP   5.GRUP   6.GRUP
BİLECİK   KÜTAHYA   DENİZLİ   AFYON   BURDUR   ANTALYA
BİLECİK   KÜTAHYA   DENİZLİ   AFYON   BURDUR   ANTALYA
ESKİŞEHİR   KÜTAHYA   DENİZLİ   AFYON   BURDUR   ANTALYA
ESKİŞEHİR   KÜTAHYA   MUĞLA   UŞAK   ISPARTA   ANTALYA
ESKİŞEHİR       MUĞLA   UŞAK   ISPARTA    
        MUĞLA            
5   4   6   5   5   4
                       
5.
BÖLGE
1.GRUP   2.GRUP   3.GRUP   4.GRUP   5.GRUP    
KONYA   ANKARA   DÜZCE   KIRIKKALE   AKSARAY    
KONYA   ANKARA   DÜZCE   KIRŞEHİR   AKSARAY    
KONYA   ANKARA   DÜZCE   KIRŞEHİR   KARAMAN    
KONYA   ANKARA   ZONGULDAK   YOZGAT   NEVŞEHİR    
KONYA   ANKARA   ZONGULDAK   YOZGAT   NEVŞEHİR    
    ANKARA   ZONGULDAK            
5   6   6   5   5    
                       
6.
BÖLGE
1.GRUP   2.GRUP   3.GRUP   4.GRUP   5.GRUP   6.GRUP
GAZİANTEP   HATAY   ADANA   MERSİN   KAYSERİ   SİVAS
GAZİANTEP   HATAY   ADANA   MERSİN   KAYSERİ   SİVAS
GAZİANTEP   HATAY   ADANA   MERSİN   KAYSERİ   TOKAT
K.MARAŞ   KİLİS   NİĞDE   MERSİN   KAYSERİ   TOKAT
K.MARAŞ   KİLİS   OSMANİYE            
K.MARAŞ                    
6   5   5   4   4   4
                       
7.
BÖLGE
1.GRUP   2.GRUP   3.GRUP   4.GRUP   5.GRUP   6.GRUP
BARTIN   ÇANKIRI   AMASYA   SAMSUN   ORDU   GİRESUN
BARTIN   ÇANKIRI   AMASYA   SAMSUN   ORDU   GİRESUN
BOLU   KASTAMONU   ÇORUM   SAMSUN   ORDU   GİRESUN
BOLU   KASTAMONU   ÇORUM   SAMSUN   ORDU   G.HANE
KARABÜK   SİNOP               G.HANE
    SİNOP                
5   6   4   4   4   5
                       
8.
BÖLGE
1.GRUP   2.GRUP   3.GRUP   4.GRUP   5.GRUP   6.GRUP
TRABZON   BAYBURT   RİZE   ARDAHAN   AĞRI   BİTLİS
TRABZON   ERZİNCAN   RİZE   ARDAHAN   AĞRI   BİTLİS
TRABZON   ERZİNCAN   RİZE   ARTVİN   IĞDIR   MUŞ
TRABZON   TRABZON   RİZE   ERZURUM   IĞDIR   MUŞ
TRABZON           ERZURUM   KARS   VAN
TRABZON               KARS   VAN
6   4   4   5   6   6
                       
9.
BÖLGE
1.GRUP   2.GRUP   3.GRUP   4.GRUP   5.GRUP   6.GRUP
DİYARBAKIR   ADIYAMAN   BATMAN   HAKKARİ   BİNGÖL   MALATYA
DİYARBAKIR   ADIYAMAN   BATMAN   HAKKARİ   BİNGÖL   MALATYA
DİYARBAKIR   ŞANLIURFA   MARDİN   ŞIRNAK   ELAZIĞ   MALATYA
DİYARBAKIR   ŞANLIURFA   MARDİN   ŞIRNAK   ELAZIĞ   MALATYA
DİYARBAKIR   ŞANLIURFA   SİİRT   ŞIRNAK   ELAZIĞ    
DİYARBAKIR               TUNCELİ    
6   5   5   5   6   4
Administrator
Admin
Supervisor
-

Bölgesel Haberler

Yazarlarımız

Son Eklenen

Site Tag